ciecie-blach

Cięcie blach - cięcie plazmowe, gazowe, tlenowe, cięcie piłą oraz gilotyną

Oferujemy Ci precyzyjne cięcie blach. Oprócz cięcia laserowego dysponujemy urządzeniami, które umożliwiają cięcie blach innymi metodami:


Przegląd metod cięcie blach i produktów stalowych

Cięcie blach i produktów stalowych takich jak profile, kształtowniki, rury i wałki odbywa się w firmie Metal-Serwis przy zastosowaniu różnych procesów cięcia - oto główne z nich:

Metoda zaawansowana technologicznie. Cięcie odbywa się przy pomocy maszyny sterowanej numerycznie lub palnikiem ręcznym.

Cięcie plazmowe pozwala na wycinanie w blachach dowolnych kształtów z wysoką dokładnością jeśli chodzi o wymiar. Cięcie odbywa się na precyzyjnych maszynach sterowanych numerycznie (CNC). W naszej firmie oferujemy plazmowe cięcie blach czarnych do grubości 20 mm, blach nierdzewnych do grubości 16 mm.

Niektóre z zalet tej metody to:

  Cięcie dowolnych kształtów.
  Sterowanie numeryczne (CNC).
  Cięcie do grubości 20 mm (bl. czarna / konstrukcyjna).
  Duża dokładność wymiaru - do 0,5 mm
  Szybka realizacja zleceń
  Duże możliwości przeroboweJedna z najpopularniejszych metod cięcia metalu. Stosowany jest palnik ze sterowaniem numerycznym, magnetycznym lub prowadzony ręcznie.

Cięcie gazowe jest jedną z najpopularniejszych metod cięcia stali. Cięcie odbywa się w procesie termicznym przy użyciu palników różnego typu. W firmie Metal-Serwis Wandtke stosujemy palniki sterowane numerycznie (CNC), palniki z prowadzeniem magnetycznym oraz palnik ręczne. Metodą tą można ciąć dowolne wyroby stalowe (stal czarna) do grubości 300 mm

Oto czym charakteryzuje się proces cięcia gazowego (tlenowego):

  Możliwość cięcia dowolnych produktów stalowych.
  Cięcie do grubości 300 mm.
  Duża precyzja oraz dokładność wymiaru w przypadku zastosowania palnika ze sterowaniem numerycznym.
  Idealna krawędź cięcia po cięciu palnikiem CNC.
  Niskie koszty.
  Błyskawiczna realizacja.   Duże moce przerobowe.Metoda ta najlepiej nadaje się do cięcia profili, kształtowników, rur oraz wałków.

Cięcie piłą taśmową jest procesem idealnym w przypadku cięcia profili, kształtowników, rur oraz wałków. Proces ten jest stosunkowo tanim rozwiązaniem. W firmie Metal-Serwis Wandtke posiadamy kilka przecinarek taśmowych co pozwala nam na obsługę wielu klientów.

Zalety cięcia piłą taśmową:

  Idealne do cięcia profili, kształtowników, rur, wałków, prętów.
  Cięcie do grubości 500 mm.
  Duża precyzja.
  Dokładność wymiaru.
  Niskie kosztyProstoliniowe cięcie blach w przypadku gdy nie jest wymagana duża precyzja wymiarów.

Najbardziej tradycyjna z metod cięcia blach. Stosuje się do cięcia blach w proste kształty. Cięcie gilotynowe posiada prostolinijną możliwość cięcia blach. Możliwe jest cięcie blach do grubości 15 mm - tylko dla blachy czarnej / konstrukcyjnej.

Gilotynowe cięcie blach - charakterystyka:

  Możliwość cięcia blach o prostych kształtach z prostymi liniami cięcia
  Proces bardzo tani w stosunku do innych metod
  Metoda cięcia blach optymalna w przypadku gdy nie jest wymagana duża dokładność na wymiarze (dokładność do 3 mm)

Jeśli nie jesteś pewien, która metoda najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom i potrzebą nie obawiaj się. Pomagamy w doborze technologii. Usługi świadczymy zawsze przy doborze technologi, która jest cenowo i jakościowo najodpowiedniejsza dla klienta.

Jeśli zdecydowałeś się na współpracę z nami...

Twoi konkurenci już z nami współpracują - Ty też możesz

Dołożymy wszelkich starań aby nasza współpraca była udana. Zagwarantujemy Ci optymalne rozwiązania. Zaproponujemy metody, które będą najkorzystniejsze cenowo. Jesteśmy także przekonani, iż możemy zaoferować Ci usługi w najatrakcyjniejszej cenie w kraju. Wystarczy, że odezwiesz się do nas.